LETNÍ TÁBOR - 2023

23.07.2023

Království táborníků v Máchově kraji

Naše místní skupina ve spolupráci s Oblastním spolkem ČČK Teplice i letos navázala na tradici a spolupořádala letní dětský tábor. V rolích vedoucích a praktikantů se tábora zúčastnilo 6 našich členů a s 33 dětmi si naplno užili 9 červencových dní poblíž Máchova jezera, konkrétně v Rekreačním areálu Poslův mlýn v Doksech. Tématem letošního pobytu byl souboj dvou zapomenutých království, děti byly rozděleny do dvou oddílů a začaly naplno pracovat na obnově staré slávy svých království. Kromě tradičních her je čekala i tvorba korunovačních klenotů, kterými pak své vedoucí slavnostně korunovaly, složení hymny a sepsání zemské historie. Nutno říct, že děti byly velmi kreativní a nás vedoucí velmi potěšily. Za odměnu pak na své šerpy sbíraly vítězné odznaky a řády. Teplé letní počasí nám chvílemi přálo až moc, naštěstí možnost koupání v rybníku v areálu byla vždy nablízku, a tak jsme místního osvěžení využívali hojně. Společně jsme zavítali i na nedaleký Bezděz, ale i do centra Doks, ať už kvůli koupání v Máchově jezeře, či kvůli návštěvám v zooparku Doksyland a na místním zámku v muzeu Čtyřlístku. Po devíti dnech naplňujícího programu a her jsme jak my vedoucí, tak doufáme i děti, se spokojeni rozloučili s areálem a vyrazili směrem k domovině. A to vše již s vyhlídkami na příští rok.

Pro fotogalerii z LDT klikněte zde: www.cckteplice.cz/fotogalerie-2023/

Za MS ČČK HOH Jiří Michal