Ukrajina aktuálně - naše pomoc pokračuje

21.04.2022

21.04.2022 byla na Ukrajině předána naše další pomoc. Kromě podpory zdravotní péče jsme na základě konkrétních požadavků podpořili také ukrajinský hasičský sbor, který plní v době války úkoly civilní obrany: chrání civilisty před jejími následky - od hašení požárů, přes vyprošťování, zajišťování ukrytí a podobně. Zakoupili jsme novou výstroj - konkrétně 150 ks hasičských přileb, 767 párů zásahové obuvi, 112 párů zásahových rukavic a 102 ks zásahových kompletů, kabátů, kalhot a bund, což celkem představuje skoro 5 t na 29 paletách v hodnotě 11,5 mil. Kč.

14.04.2022 dojely na Ukrajinu postupně další dvě mise pomoci ČČK. Tou první byla léčiva - analgetika, antibiotika, spreje k hojení ran, celkem 9 palet, 1,6 t, hodnota 518.000 Kč. Zásilku doplňovaly ještě satelitní komunikační prostředky, které týmům Červeného kříže umožní spojení i tam, kde není mobilní signál.
Druhá mise přivezla opět léčiva (léky proti kašli, nutridrinky, inkontineční pomůcky a další traumasety spolu s plachtami pro transport raněných. Naše pomoc se navýšila o 6,5 tuny na 22 paletách v hodnotě 708 tis. Kč. Opět tak zvýšíme dostupnost zdravotní péče raněným a nemocným - Ukrajinský červený kříž ji poskytuje všude tam, kde je potřeba...

A 07.04.2022 jsme na Ukrajině předali další pomoc: především zdravotnické přístroje a materiál - odsávačky, zevní fixátory, transfúzní vaky, vakuové matrace, nosítka a kompresory pro huštění zdravotnických stanů, které jsme již zdravotnickým týmům Ukrajinského červeného kříže dodali dříve. Celkem 16 palet - 3,7 tuny v hodnotě 5,8 mil. Kč.
Dále jsme - mimo rámec podpory zdravotní péče - předali také 15 palet potravin a hygienických potřeb o váze 7,8 t a hodnotě 474 tis. Kč. Poslouží jako materiál do balíčků, kterými uprchlíky vybavuje Ukrajinský červený kříž.

06.04.2022 K ošetření do FN Olomouc byl dopraven ukrajinský hasič, kterému mina utrhla nohu. Na organizaci se podílel i ČČK a po Ukrajině jej vezla sanita z naší dodávky (na snímku). Naše pomoc slouží i tam, kde se stříli!

Jak můžete naši pomoc podpořit?

Český červený kříž reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině. Jsme ve stálém kontaktu s Ukrajinským červeným křížem a podílíme se na poskytované pomoci:

  • pokračujeme v zajišťování zdravotnického materiálu pro mobilní zdravotnické týmy Červeného kříže na Ukrajině, krom známých traumasetů předáváme na Ukrajině také další zdravotnický materiál a léčiva, automobily - mobilní ambulance a převozy raněných, zdravotnické stany, chirurgické sety, navigační prostředky
  • ve spolupráci se skupinou Prima realizujeme projekt Pomoc dětem Ukrajiny
  • na území ČR sedm stovek z nás pomáhá v Asistenčních centrech pomoci Ukrajině uprchlíkům z Ukrajiny, poskytujeme nouzové ubytování, poskytujeme asistenci v evakuačních vlacích ČD
  • plánujeme poválečnou obnovu se zaměřením na zdravotní péči
  • shromažďujeme finanční prostředky na podporu financování další pomoci na Ukrajině
  • sbíráme zdravotnický materiál

Veřejná finanční sbírka na pomoc Červeného kříže Ukrajině:

číslo účtu: 333999/2700, variabilní symbol 1502

A 02.04.2022 jsme na Ukrajinu přivezli další rozsáhlou pomoc: 5 zdravotnických vozidel zn. Ford (na snímku), které rozšíří flotilu vozidel dodaných ČČK na již "kulatých" 30 kusů! Kromě toho jsme ukrajinským kolegům předali také 1,5 tun zdravotnického materiálu - vybavené zdravotnické batohy, chirurgické sety, vakuová nosítka, záchranářské plachty ale i navigační a komunikační prostředky. Celkem v hodnotě 6,5 mil. Kč.


A 31.03.2022 jsme vykročili z hlavní náplně naší pomoci a poskytli jsme Ukrajinskému červenému kříži 17 palet potravin a hygienických potřeb. Celkem 9 tun pomoc v hodnotě 440 tis Kč poslouží na ukrajisnké straně k vybavení prchajících potrevinovými a hyginickými balíčky...

30.03.2022 jsme ukrajinským kolegům přivezli další pomoc - traumasety, chirurgický materiál, dermatomy, hemostatika a další léčiva z programu MEDEVAC, zdravotnické stany, další zdravotnický materiál a lehátka - celkem 37 palet o váze 10,7 t v hodnotě přes 5 milionů Kč. Zdravotní péče na Ukrajině stižené válkou bude zase o něco dostupnější...

25.03.2022: personál Českého a Ukrajinského červeného kříže při předání sanitek
25.03.2022: personál Českého a Ukrajinského červeného kříže při předání sanitek

25.03.2022 jsme na Ukrajinu přepravili významnou pomoc - zdravotnické týmy Ukrajinského červeného kříže získaly dalších šest zdravotnických vozidel - 5 sanitek a mobilní ordinaci Mercedes Atego věnované hl.m.Prahou (viz foto). Pomohou dále zvýšit kapacitu pro ošetřování raněných a nemocných na válkou zasažené Ukrajině. Dále jsme kolegům na Ukrajině dodali 20 elektrocentrál a ochranné vesty a přilby.

A další pomoc: 23.03.2022 jsme na Ukrajinu přivezli 4,2 tuny zdravotnického materiálu, léčiv a přístrojů v hodnotě 4,3 mil. Kč: od ajatinu, přes hemagel, glukozu, infuzní sety, některé léky až po anesteziologické monitory nebo zevní fixátory, obvazy, krytí a podobně. Věříme, že těchto 23 palet předaných na Ukrajině pomůže zvýšit dostupnost zdravotní péče. Nezapomněli jsme ani na radiostanice pro zdravotnické týmy Červeného kříže.

18.03.2022 na Ukrajinu dorazila zásilka 6,3 tun zdravotnického materiálu na 32 paletách v hodnotě 9,1 mil. Kč - jednak obvazový materiál získaný ze sbírky, dále některá léčiva, a to včetně speciálního přípravku (viz foto) k zamezení poporodního krvácení - 10.000 porodů tak bude moci proběhnout bez nebezpečí.

A 15.03.2022 jsme ukrajinským kolegům předali další pomoc - 7,6 tun zdravotnického materiálu získaného od Vás v materiální sbírce. Kromě toho jsme ukrajinským kolegům přibezli také samolepky a magnety se symbolem Červeného kříže pro zlepšení jejich ochrany ve válkou ohrožených zónách.

10.03.2022 03:15 jsme na Ukrajině předali pět sanitek, které věnoval MSK a byly ihned zařazeny do sestavy Ukrajinského červeného kříže. Celkem jsme tak ukrajinským kolegům předali již 16 ambulancí a další jsou v přípravě. V sanitkách jsme dopravily také vybavení (např. navigace) pro týmy Ukrajinského červeného kříže.

A 08.03.2022 další zásilku: celkem 24 tun v hodnotě 2,5 mil. Kč je zčásti opět určena nemocným a raněným na Ukrajině (MEDEVAC - chirurgický materiál a zdrav. přístroje) a zčásti jde o humanitární materiál (Unilever). Přijali ji opět naši ukrajinští kolegové. 

pomoc slouží: 17.03.2022 naše sanitky jako doprovod evakuačního konvoje civilistů
pomoc slouží: 17.03.2022 naše sanitky jako doprovod evakuačního konvoje civilistů

06.03.2022 jsme na Ukrajině předali další zásilku - 15 palet zdravotnického materiálu - setů pro léčbu popálenin, což jsou zranění, která bohužel válka často přináší. Materiál o hmotnosti 6,5 tuny a hodnotě 1,4 mil. Kč věnoval MEDEVAC.

04.03.2022 Vodní záchranná služba ČČK dopravila promptně chirurgické vybavení a externí fixátory pro kyjevskou nemocnici.

A 02.03.2022 jsme předali další zásilku zdravotnického materiálu (větší traumasety), ale také ochranné prostředky pro zdravotnické týmy Červeného kříže (přilby a vesty).

01.03.2022 jsme předali na Ukrajině zásilku určenou zdravotnickým týmům Ukrajinského červeného kříže - umožní lépe zasahovat v terénu a poskytovat zdravotnickou pomoc. Předáno bylo celkem 2.000 traumasetů obsahujících 68.000 ks zdravotnického materiálu. Celkem máme těchto traumasetů připraveno 5.500.
První letošní dávku 500 traumasetů jsme předali v Kyjevě 07.02.2022.

Následovat bude další pomoc, opět na podporu zdravotnických týmů Červeného kříže. Ta zahrne i vozidla, stany, chirurgické sety a další.

  • KREV: o realizaci pomoci krví a krevní plazmou se zatím jedná. Nastane-li potřeba krve českých dárců, zveřejníme zde výzvu - počkejte, prosím, zda se tak stane - krev má omezenou dobu trvanlivosti!
  • Nastane-li potřeba náboru dobrovolníků pro naše aktivity, uveřejníme to zde. Stejně tak v případě eventuality materiální sbírky.

Sledujte naše stránky! Situace se stále vyvíjí. Děkujeme všem za podporu a zájem pomáhat!

www.cervenykriz.eu