MATEŘSKÁ ŠKOLKA HROB

25.06.2021

V pátek 25. 6. 2021 navštívila naše MS ČČK SPOLEČNĚ s SDH Osek mateřskou školku ve Hrobech. Tamní děti dobře známe už z předešlého testování na SARS - COV2. Celou akci trvalo naplánovat a uskutečnit asi 3 týdny. Společné dopoledne s dětmi, a možnost jim ukázat naší práci a koníčky, společně s jejich nadšením bylo úžasné.

Dětem jsme připravily společně s Hasiči z Oseka a velitele Hrobské výjezdové jednotky Karla Hirsche několik stanovišť, kde si mohly vyzkoušet něco málo z našich profesí. Dětičky si například vyzkoušeli spojování hasičských hadic, házení míčkem do figuríny hasiče, hod kroužky na kužel, co dělat v případě zástavy srdce včetně samotné resuscitace, transport raněného. Vyzkoušeli si, jak moc těžké je hasičské výjezdové oblečení, helmy. Dětem byla předvedena a ukázána technika obou sborů a v neposlední řadě si vyzkoušeli hašení pomocí vysokotlakého čerpadla.

Jsme neskutečně moc rádi, že jsme s Hrobskou mateřskou školkou navázali dobré vztahy a určitě toto nebyla poslední akce, kterou jsme společně uspořádali.

Tímto moc děkujeme: městu Osek a městu Hrob za výjezdovou techniku hasičů.

Více fotografií v následujících odkazech:

https://mshrob.rajce.idnes.cz/Vlcatka_-_Hasici_a_zachranari_v_MS/

https://mshrob.rajce.idnes.cz/Kuratka_-_Hasici_a_zachranari_v_MS/

https://mshrob.rajce.idnes.cz/Hasici_a_zachranari_v_MS_-_MEDVEDI/